ВІДЛЯКУВАЧІ КРОТІВ ДЛЯ ДІЛЯНКИ, ГОРОДУ, ГАЗОНУ, ДАЧІ


Відлякувач кротів
AGDZ-01
AGDZ-01

Ціна: 350 грн.

пластик, не герметичний,
електромеханічний,
постійна циклічність,
3 батарейки типу "D",
800 кв.м
детальніше        порівняти
  Відлякувач кротів
Leaven LS-997P
LS-997P

Ціна: 570 грн.

пластик, герметичний,
електромеханічний,
постійна циклічність,
4 батарейки типу "D",
1000 кв.м
детальніше        порівняти
  Відлякувач кротів
Leaven LS-997
LS-997

Ціна: 750 грн.

метал, герметичний,
електромеханічний,
постійна циклічність,
4 батарейки типу "D",
1000 кв.м
детальніше        порівняти
   


   
Відлякувач кротів,
Leaven LS-997R
LS-997R

Ціна: 825 грн.

метал, герметичний,
електромеханічний,
змінна циклічність,
4 батарейки типу "D",
1000 кв.м
детальніше        порівняти
  Відлякувач кротів
Leaven LS-997M
LS-997M

Ціна: 930 грн.

метал, герметичний,
мотор з ексцентриком,
постійна циклічність,
4 батарейки типу "D",
1500 кв.м
детальніше        порівняти
  Відлякувач кротів, змій
Leaven LS-997MR
LS-997MR

Ціна: 1020 грн.

метал, герметичний,
мотор з ексцентриком,
змінна циклічність,
4 батарейки типу "D",
1500 кв.м (від кротів)
детальніше        порівняти
   


   
Відлякувач кротів на сонячній батареї
AGTZ-01
AGTZ-01

Ціна: 440 грн.

не герметичний,
електромеханічний,
постійна циклічність,
сонячна батарея,
800 кв.м
детальніше        порівняти
       


На що потрібно звернути увагу при покупці відлякувача кротів:

Площа дії. Рекомендуємо купити відлякувач кротів з 30-50% запасом за площею дії, оскільки в рихлому грунті ефективність відлякування відчутно знижується.

Радіус дії. Площа дії електронного пристрою для боротьби з кротами має форму кола і їй відповідає певний радіус дії, наприклад:
- для площі 600 м² (6 соток) ≈ 14 м;
- для площі 800 м² (8 соток) ≈ 16 м;
- для площі 1000 м² (10 соток) ≈ 18 м;
- для площі 1500 м² (15 соток) ≈ 22 м.

Матеріал та герметичність корпусу. Відлякувач з пластика в принципі не схильний до корозії. Відлякувач з металу (алюмінію) набагато міцніше і краще передає вібрацію в грунт. Якщо корпус герметичний - тоді відлякувач можна повністю закопувати в землю, щоб він не псував естетичний вигляд і не заважав газонокосарці.

Тип віброгенератора. Бувають електромеханічні (подібно до мобільного телефону) та у вигляді мотора з ексцентриком. Останні, за інших рівних умов, забезпечують сильніший вібраційний удар і, відповідно, більшу площу захисту від кротів.

Електромеханічний віброгенератор
електромеханічний віброгенератор (більш дешевий)
Віброгенератор у вигляді мотору з ексцентриком
віброгенератор - мотор з ексцентриком (більш потужний)

Циклічність вібрації. Може бути постійна (відлякувач вібрує через рівні проміжки часу) і змінна. У випадку змінної вібрації економиться ресурс елементів живлення.

Тип батарейного відсіку. Висувний відсік - це конструктивна особливість, за наявності якої батарейки можна міняти без викопування із землі всього відлякувача. На даний час є практично у всіх відлякувачів кротів за винятком найдешевших.


Висувний батарійний відсік
висувний батарійний відсік

Наявність вбудованого підсвічування. Це декоративна функція, яка автоматично включається з настанням сутінків. На відлякування кротів не впливає ніяк, при цьому швидше розряджає елементи живлення.


На що потрібно звернути увагу під час експлуатації відлякувача кротів:

Чим сильніше буде ущільнена земля в місці установки приладу для відлякування кротів, тим вище буде ефективність боротьби з кротами.

Відлякувач кротів на сонячних батареях потрібно встановлювати лише на відкритому, добре освітленому місці, інакше батарея повністю не заряджатиметься і відлякувач не працюватиме вночі.

Не залишайте старі батарейки у відлякувачі. Це збереже засіб від кротів від псування електролітом і, відповідно, забезпечить довший термін служби.

Перші декілька днів після установки лякалки буде видно підвищену активність кротів. Це пов'язано з тим, що кроти вирушатимуть в інше, спокійніше місце проживання, поза зоною дії відлякувача.

Ультразвуковий відлякувач кротів - це помилковий термін! Правильно казати - вібраційний! Частота вібрації в кротопугах не перевищує декілька сотень Гц, що набагато нижче за умовний поріг ультразвука в 20 000 Гц.

Важливо, щоб кроту було куди тікати, інакше він буде рити навколо відлякувача і врешті решт навіть може вилізти на поверхню та перебігти в іншу частину ділянки.


Кріт

Як піймати крота:

Наприкінці цікава історія з нашого особистого досвіду, як завдяки відлякувачу крота живцем спіймали (або як вигнати крота з городу чи газону)!

Події відбулися наприкінці липня 2020 року в 10 км від Києва. Завівся на ділянці кріт. Із-за перепаду висоти між ділянкою та вулицею він проліз в щілину над бетонним фундаментом огорожі. Назад кріт повернутись вже не міг, оскільки фундамент зі сторони ділянки був достатньо високий і глибокий, тому почав рити на самій ділянці.

Ділянка розрита кротом

Неодноразові спроби протягом наступних декількох днів влаштувати кроту водяну баню нічого не дали. Застосування «народних» засобів боротьби з кротами виявилося також неефективним. За цей час кріт нарив цілу мережу різнорівневих тунелів, куди почала провалюватися земля.

Тунелі прориті кротом

Тоді на ділянці, поруч з місцем «діяльності» крота, був встановлений вібраційний відлякувач LS-997MR. Протягом наступних двох днів кріт продовжував рити землю неподалік самого відлякувача (оскільки йому не було куди тікати), але стало видно, що він фактично «здурів» від постійного вібрування приладу і зовсім втратив обережність.

Встановлений відлякувач кротів

В решті решт кріт серед дня майже виліз на поверхню, і його просто було вийнято з землі лопатою та загнано до пластикового відра. Нажаль, процес загону крота у відро зняти не вдалося, оскільки кріт швидко бігав по поверхні та намагався заритись назад у землю, а при спробі взяти його в руки шипів та намагався вкусити. Загалом, було не до відео.

Пійманий кріт Пійманий кріт у відрі

Минуло два тижні з дати піймання крота. На розрівняній землі була посаджена груша, піднялася заново засіяна трава і вже ніщо не нагадує про минулі події.

Ділянка без крота

Ось така історія. Бажаємо успіхів у боротьбі з кротами!